juuli 14, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Aiandus Buller Uudised

Seemnefestival jagab hobiaednikele kasulikke teadmisi

Sisuturundus ja linkide ehitamine kodu

Jõgeval 2. märtsil peetav kolmas Seemnefestival aitab hobiaednikel valida, mida kevadel maha panna, kuidas oma aiast head saaki saada ning hoida aiamulda elujõulisena.

Festival avatakse Maaelu Teadmuskeskuse (METK) universaalhallis külastajatele kell 10. Päeva juhib jõgevalaste seas tuntud Eve Somelar. Ürituse eesmärk on tutvustada laiemalt Eesti omi kartuli- ja köögiviljasorte, lisaks, kuidas erinevad mullaharimisviisid ning vahekultuuride kasvatamine aitab keskkonda säästa.

Päeva jooksul toimuvad igal täistunnil aianduse töötoad, kus saab kasulikke teadmisi õunapuude lõikamisest, aedhernestest, vahekultuuridest, kartuli kasvatamise viisidest ja koduaia mulla terve ning viljakana hoidmisest.

Lisaks töötubadele on avatud nõuandenurk, kus saab METKi praktikutelt küsida infot köögiviljade, kartuli, vahekultuuride ja muude aiandust ning keskkonda puudutavate teemade kohta.

Festivalilt leiab laia valiku erinevaid köögivilja-, kartuli-, vahekultuuride ja meetaimede seemneid, kasvumuldasid ning aiandusraamatuid. Eelmisel aastal esmakordselt esitletud oranživiljaliste tomatisortide Pille ja Siive ning aedherne Aamisepp seemet peaks tänavu kõigile soovijatele päeva lõpuni jaguma.

Piirkonna toidutootjad pakuvad kaasaostmiseks erinevat kaupa ning kohapeal saab kosutust sooja toidu, kergemate palade ja vitamiinirikka astelpajumahlaga. Lisaks võtab Peipsimaa Kogukonnaköök toiduvalmistamise töötubades ette Peipsi kalad. 

Festival kestab Maaelu Teadmuskeskuse universaalhallis, Muru 3 kuni kella 15-ni. Jõgeva linna ja Seemnefestivali vahet sõidab kaks ringi päevas eribuss, seega soovijad saavad kaugemalt kohale tulla ka rongiga. 

Sissepääs ja osalemine töötubades on tasuta.

Allikas: BNS via Buller Meedia Pilt: Shutterstock