juuli 14, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Ettevõtlus

Kuidas Eesti ettevõtted kujundavad iGaming sektorit

Sisuturundus

Paljude jaoks ei tule see ilmselt uudisena, et Eestis on äärmiselt tugev IT sektor, ning väga paljud startup ja tehnoloogiaga seotud ettevõtted on Eestis tugevad.

Välismaised korporatsioonid loovad Eestis enda kontoreid ja üksuseid. Kuna iGaming sektor kujutab endast praktiliselt kõike, mis puudutab online kasiinosi, siis on selge, et Eestis on tegevust palju. Samuti tasub mainimist fakt, et hasartmänge mängib 50% eestlastest. See on väga kõrge protsent ning suurt rolli mängib ka eestlaste üleüldine IT maastik.

Tegemist on äärmiselt kiire ja mugava meelelahutuse vormiga. Küll aga tasub selgelt mõista, et tegemist on meelelahutusega, ning tänu sellele ka kuluga. Paljudel inimestel on probleeme hasartmängudega, ning sellisel juhul tasuks kindlasti sellistest kohtadest eemale hoida. Mängudest tasub osa võtta vaid inimestel, kes omavad piisavalt tugevat kontrolli enda mõistuse üle ja suudavad piiri pidada.

Tugev IT sektor aitab kaasa tehnoloogia arengule

Kuna iGaming sektori puhul on tegemist online lahendusega, siis on vaja äärmiselt andekaid IT sektori töötajaid. Alustades inimestest, kes suudavad kirjutada koodi, disainida lahendusi ning lõpetades kõige lihtsamate klienditeenindajatega. Tänu suurele ja kiirele kasvule on pidevalt vaja uusi töötajaid, et püsida konkurentsis. Praktiliselt iga kuu tuleb mõni uus online kasiino, kes soovib enda klientidele pakkuda kõrgel tasemel meelelahutust. Kuna mängus on ka raha, siis peab kogu süsteem töötama ilma ühegi veata.

Eestlaste poolt loodud Playtech ei vaja ilmselt paljude lugejate jaoks tutvustamist. Enda teenuseid pakutakse erinevates vormides miljonitele inimestele. Online kasiinode ja kõige selle seonduvaga käib kaasas ka äärmiselt tugev seadusandlus. Enne, kui soovite avada enda online kasiino, peaksite kindlasti tutvuma hasartmänguseadusega, mis reguleerib kogu Eesti iGaming sektorit. Sellest tuleb kiirelt välja, et vajate küllaltki suurt algkapitali, ning samuti peavad olema täidetud erinevad nõuded.

Mida oodata tulevikus Eesti iGaming sektorist

Tihti on olnud Eesti ettevõtted seotud iGaming sektori kiire arenguga. Rahvusvahelistesse meeskondadesse kuuluvad tihti ka eestlased, kes aitavad erinevates etappides. Olgu selleks platvormi ehitus või hoopis sisuloome. Iga väike detail mängib olulist rolli ning mitte ükski online kasiino ei saa hakkama ilma tugeva tagatoata. Töötajad peavad olema valmis astuma mõne lisa sammu, et tagada klientidele ilma tõrgeteta kogemus.

Kui näiteks õpetajate brutokuupalk võib lõpuks kasvada 2000 euroni kuus, siis iGaming sektor suudab selle tugevalt üle trumbata. Keskmine iGaming sektoris olev töötaja teenib 3500 eurot brutopalka. Mida suuremaks lähevad kohustused ja vastutus, seda suurem on ka palk. Kuna tegemist on IT sektoriga, siis jõuavad kohati kuupalgad viiekohalise summani. Tõsi, see palk tundub äärmiselt ahvatlev, kuid selle eest peab saama ka tööandja piisavalt väärtust.

Hasartmängude ja online kasiinode kiire areng Eestis

Paljud Eesti ettevõtted paistavad silma enda uuenduslike lahendustega ning idufirmade jaoks on loodud ideaalne keskkond. Eesti on piisavalt väike ning täis spetsialiste. Tänu sellele on mitmed online kasiinod ja muid hasartmänge pakkuvad ettevõtted nõus tulema Eestisse ning investeerima enda raha. Tänu sellele saavad paljud tublid inimesed endale tasuva töökoha ning tihti on võimalik tööd teha ka otse kodust. Kindlasti ei ole tegemist kõige lihtsama tööga, ning selleks peavad olema eelnevad kogemused.
Kui tänasel päeval on Eestis orienteeruvalt kakskümmend erinevat online kasiinot, siis mõningaste prognooside järgi võiks see arv järgnevate aastate jooksul vähemalt kahekordistuda. Seda loomulikult olukorras, kus seadusandlus püsib sarnasena ning suuri muutuseid ette ei võeta. Igal online kasiinol, kes soovib Eestis tegutseda, peab olema tegutsemiseks vajalik litsents ja tegevusluba.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga