juuli 14, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Kogukond

Rae vald investeerib 10 miljonit eurot uute lasteaiakohtade rajamisse

Lasteaiad ja sisuturundus

Eesti lasterikkaim omavalitsus Rae vald rajab aastatel 2024/2025 lasteaiakohti täiendavalt 240- lapsele, investeerides sellesse 10 miljonit eurot.

Rae vallavolikogu andis oma 18. juuni istungil nõusoleku Uuesalu lasteaia rajamiseks ja Lagedi lasteaia laiendamiseks.

Uuesalu piirkonda rajatakse täiesti uus kaheksarühmaline lasteaed koos abiruumidega 160 lapse jaoks. Investeeringu kogumaht ulatub 6,7 miljoni euroni, ehituse peatöövõtja on Tesron Ehitus OÜ. Uuesalu lasteaia ehitus algab käesoleval suvel ja lasteaed valmib 2025. aasta sügisel.

„Eelkõige hakkab uus lasteaed teenindama ligi 1200 elanikuga Uuesalu küla, kuid kohtade olemasolul ka Rae valla Peetri piirkonda laiemalt,“ sõnas Rae vallavanem Madis Sarik. Ta lisas, et kuigi Peetri piirkonnas on praegu juba kuus lasteaeda, on ikka palju lapsi lasteaiakohta ootamas. 

Samuti kiitis volikogu heaks ka olemasoleva Lagedi lasteaia juurdeehituse, millega laiendatakse lasteaeda oluliselt – kuue rühmaga lasteaiale lisandub veel neli rühma 80-lapsele.

Madis Sariku kinnitusel on riigihange ehitaja leidmiseks läbi viidud ja leping ehitajaga sõlmitakse lähiaja. Lagedi lasteaia laienduse ehitus algab plaanide kohaselt käesoleval suvel ja juurdeehitus valmib 2025. aasta esimese kvartali lõpuks. Selle rajamise maksumuseks kujuneb ligi 3,4 miljoni euroni.

Rae vald on kõige noorema elanikkonnaga omavalitsus – 2024. aasta alguses oli alaealiste osakaal Rae vallas 34 protsenti, mis on kõrgeim näitaja Eestis. Vallaelanike keskmine vanus jääb alla 33 eluaasta. Rae vallas on praegu kuus kooli ja 13 lasteaeda.

Allikas: BNS via Buller Meedia Pilt: Shutterstock